Posts

RSS

Blog
 • Trening obwodowy - odchudzanie dla aktywnych

  Coraz więcej osób, odchudzając się, stawia sobie za cel nie tylko utratę wagi ciała, lecz także zachowanie lub nawet poprawę jego sprawności i sprężystości. Chcemy wyglądać szczuło, a przy tym czuć się świetnie. Aby nasz organizm skutecznie spalał kalorie musi przecież być utrzymywany w dobrym zdrowiu i kondycji. Kiedy aura nie sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu lub z jakichś powodów wolimy ćwiczyć w fitness klubie, warto spróbować metody, która z jednej strony pozwoli nam tracić tkankę tłuszczową, z drugiej zaś znacznie poprawić kondycję i ogólną sprawność.

  Czytaj więcej

 • Odchudzanie w pytaniach i odpowiedziach

  Na temat redukcji nadwagi napisano już wiele książek, artykułów czy opracowań. Wciąż jednak w temacie tym występuje wiele niejasności dotyczących podstawowych, niektórym wydawałoby się banalnych kwestii. W tym artykule odpowiadamy na pięć pytań, które dość często zadają sobie osoby odchudzające się.

  Czytaj więcej

 • Koktajl Slim Diet w pytaniach i odpowiedziech

  Koktajle odchudzające to grupa produktów dietetycznych, która swą popularność na rynku zyskała stosunkowo niedawno. W odróżnieniu od tradycyjnych spalaczy tłuszczu dostępnych zwykle w formie tabletek lub kapsułek, koktajle to pełnowartościowe posiłki. W tym artykule postaramy się przybliżyć w krótkiej, zwięzłej formie, czym są koktajle dietetyczne i jak należy je stosować. Posłużymy się przykładem produktu Slim Diet – polskiej produkcji koktajlu odchudzającego o bardzo korzystnej relacji ceny do jakości

  Czytaj więcej

 • Błonnik w diecie odchudzającej

  Popularny błonnik to nic innego, jak tzw. materiał balastowy, nie ulegający trawieniu w przewodzie pokarmowym człowieka, a jedynie wspomagający trawienie, przyspieszający metabolizm w sposób naturalny, jednocześnie mający ogromne właściwości prozdrowotne. Szukając błonnika w produktach, które spożywamy na co dzień zacznijmy od zbóż. Zmiana pieczywa z białego na pełnoziarniste wzbogaca dietę  i sprawia, że ilość błonnika wzrasta znacząco.

  Czytaj więcej

 • Dieta gwiazd

  Podstawa diety są świeże soki z warzyw (nie owoców!!!), gotowany drób oraz warzywa gotowane na parze Wartość kaloryczna posiłków to 1000-1200 kalorii dziennie, ale ze względu na dużą zawartość błonnika w diecie, praktycznie nie odczuwamy głodu. Dieta jest obliczona na 30 dni i w tym czasie utrata wagi powinna wynieść od 5 do 10 kilogramów (w zależności od tempa przemiany materii danej osoby, ale tez od tego, czy wcześniej stosowała ona inne diety, czy odchudza się po raz pierwszy).

  Czytaj więcej

 • Nadwaga w życiu nie pomaga

  Spróbujmy zastanowić się przez chwile nad psychologicznymi konsekwencjami nadmiernej liczby kilogramów. To problem tak powszechny, że nie ma chyba osoby, która nie zetknęłaby się z nim w sowim bezpośrednim lub dalszym otoczeniu. Już pobieżna obserwacja pozwala wnioskować, że z nadwaga walczy coraz więcej osób. Co więcej, wciąż obniża się wiek,
   w którym zaczynami nadmiernie przybierać na wadze.

  Czytaj więcej

 • Schudnąć bez efektu jo-jo

  Tytuł brzmi zachęcająco, ale czy to w ogóle możliwe? – zastanawia się z pewnością niejeden z nas. Jednak niektórym osobom się to udało, co z pewnością napawa optymizmem. Tylko, jak to zrobić? Czy lepsza będzie sama dieta, czy wspomagana ćwiczeniami? Czy to wszystko wystarczy, czy lepiej sięgnąć po środki i preparaty odchudzające? Jest wiele pytań, na które trudno jednoznacznie odpowiedzieć, tak jak trudno wszystkie osoby z nadwaga traktować jako jednolita grupę. Każdy z nas jest inny i każdy z nas czego innego będzie potrzebował dla skutecznego odchudzania, chociaż na pewno będą elementy wspólne, uniwersalne.

  Czytaj więcej

 • Co sprzyja nadwadze?

  Nadwaga jest skutkiem wielu złożonych procesów. Niestety, wbrew obiegowym opiniom nie wynika z zaniedbania czy braku samodyscypliny. Przyczyny nadwagi są złożone i często trudne do jednoznacznej kwalifikacji. Obecnie nadwaga stała się istotnym problemem nie tylko w wymiarze osobowym, ale także społecznym. Z nadwagą można walczyć skutecznie pod warunkiem, że mamy odpowiednia wiedzę i motywację. Jeśli chodzi o środki wspomagające odchudzanie, na rynku mamy naprawdę duży wybór takich specyfików.  Niezależnie od tego, wszyscy chyba się zgodzimy, że najlepszym wyjściem, zamiast walki z nadwagą, będzie próba zapobieżenia jej, o ile to możliwe.

  Czytaj więcej

 • Zero kalorii - czy istnieją takie produkty?

  Przede wszystkim, podejmując ten temat należy się zastanowić, co to są kalorie. Prawie każdy z odchudzających się liczy kalorie, ale czy wielu wie tak naprawdę, co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Kalorie to inaczej ilość energii, jaka jest uwalniana podczas trawienia posiłku. Skąd więc różnice w wartości kalorycznej poszczególnych produktów? Wszyscy walczący z nadwagą, nawet jeżeli nie znają wartości kalorycznej poszczególnych posiłków, to wiedzą doskonale, że są potrawy wysokokaloryczne i niskokaloryczne. Czym więc różnią się jedne od drugich i jakie to ma znaczenie praktyczne dla osoby odchudzającej się?

  Czytaj więcej

 • Dlaczego odchudzanie warto przeprowadzać u dietetyka?

  Istotnym problemem związanym z dietą jest takie komponowanie posiłków, aby dostarczały  one wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. W samej diecie nie chodzi bowiem tylko o liczbę kalorii, ale także o jakość posiłków. Brak niektórych substancji w diecie doprowadza do upośledzenia metabolizmu, w konsekwencji do braku postępów w diecie i w odchudzaniu. Nadwaga jest problemem złożonym, nie wynika wyłącznie z nadmiaru pożywienia względem wydatkowania energii. Dochodzą do tego często różnego typu niedobory substancji odżywczych, upośledzające metabolizm. Pewne rozwiązanie stanowi podjęcie odchudzania u dietetyka.

  Czytaj więcej

Previous articles »