Co wiemy o koktajlach odchudzających?

Kategoria Ciekawostki

Są obecne na naszym rynku od 20 lat, ale na świecie stosowano je już w latach 70-tych. Są niezmiennie bardzo popularne wśród osób walczących z nadwagą i wciąż są jednymi z najchętniej kupowanych ## na odchudzanie.

Dlaczego lubimy koktajle odchudzające?

Okres odchudzanie podświadomie kojarzymy z wyrzeczeniami i pozbawianiem się przyjemności z jedzenia. Większość diet opiera się na takich produktach, które niekoniecznie nam smakują, a zabrania jedzenia najbardziej lubianych potraw. Koktajle odchudzające w proszku są przyjemną alternatywą dla wszystkich, którzy lubią tego rodzaju produkty. Pozwalają one chudnąć, nie odmawiając sobie jednocześnie wszystkiego, co smaczne. Producenci bardzo dbają o to, aby koktajle nam smakowały – produkowane są w różnych smakach – min. owocowych, czekoladowym, waniliowym. Mogą być wzbogacane kawałkami owoców lub innymi smacznymi dodatkami.

Co zawierają koktajle odchudzające?

Zasadniczą rolą tego rodzaju produktów jest wspomaganie diety poprzez eliminację uczucia głodu i wypełnienie żołądka, dające długotrwałe uczucie sytości. Ale producenci wciąż unowocześniają i ulepszają swoje produkty – część z nich zawiera również środki wpływające na tempo przemiany materii, a więc poprawia metabolizm .Niektóre koktajle wzbogacone SA o substancje aktywne, takie jak CHROM (hamujący apetyt, zwłaszcza na pokarmy słodkie), L-karnityna, HCA, synefryna, i inne (wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej).
Koktajle odchudzające, aby spełniały swoją rolę posiłku zastępczego musza zawierać spora ilość wartościowego białka – gwarantuje ono, że będziemy chudnąć nie tracąc masy mięśniowej, zatem spalany będzie tłuszcz, zamiast mięśni, jak to ma mi8ejsce podczas zwyczajnej diety ostro ograniczającej podaż kalorii. Dodatek znacznej ilości substancji balastowych – błonnika, pozwala na długo utrzymać uczucie sytości, wzbogacenie kaktjalu w zestaw witamin i minerałów wpłynie na sprane funkcjonowanie całego organizmu i zabezpieczy nas przed ich niedoborem. Reasumując, jeśli lubimy smak koktajli mlecznych, z korzyścią dla zdrowia i sylwetki, możemy np. shake’a w MC’donaldzie zastąpić dietetycznym koktajlem odchudzającym – kaloryczność takiego posiłku będzie kilkakrotnie niższa, a smak równie dobry. Przystępując do długotrwałej diety odchudzającej, najczęściej postępujemy tak, że 2 posiłki w ciągu dnia zastępujemy dietetycznym koktajlem, natomiast trzeci zjadamy normalny, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.