Koktajl Slim Diet w pytaniach i odpowiedziech

Kategoria Suplementy diety

Koktajle odchudzające to grupa produktów dietetycznych, która swą popularność na rynku zyskała stosunkowo niedawno. W odróżnieniu od tradycyjnych spalaczy tłuszczu dostępnych zwykle w formie tabletek lub kapsułek, koktajle to pełnowartościowe posiłki. W tym artykule postaramy się przybliżyć w krótkiej, zwięzłej formie, czym są koktajle dietetyczne i jak należy je stosować. Posłużymy się przykładem produktu Slim Diet – polskiej produkcji koktajlu odchudzającego o bardzo korzystnej relacji ceny do jakości.

Czym jest Slim Diet?

Jak wspomniano powyżej, jest to koktajl odchudzający pełniący w diecie rolę posiłku zastępczego. Ma on formę proszku, który po rozpuszczeniu w wodzie lub mleku tworzy gotowy posiłek.

Czy koktajl trzeba zagotować lub dodawać cos do niego?

Nie, napoju sporządzonego na bazie Slim Diet nie należy poddawać obróbce cieplnej. Napój przeznaczony do spożycia powinien mieć temperaturę pokojową lub, według preferencji, można schłodzić go w lodówce. Koktajl Slim Diet zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dlatego nie musimy do niego nic dodawać. Jedynie, jeśli lubimy, możemy dodać do napoju odrobinę niezbyt słodkich owoców np. jagód czy porzeczek.

Ile posiłków można zastąpić koktajlem Slim Diet?  

Zalezy to od liczby posiłków spożywanych w ciągu dnia. Generalnie przyjmuje się, że koktajl odchudzający Slim Diet można spożywać zamiast 1 lub 2 posiłków. Proponujemy w przypadku spożywania dziennie tylko 3 posiłków, jeden z nich zastąpić koktajlem, a przypadku czterech – dwa z nich. Jeśli natomiast spożywamy dziennie 5 posiłków, możemy wypijać dziennie 3 porcje koktajlu i dwa tradycyjne posiłki, jednak w takim przypadku porcje koktajlu należy zmniejszyć.

Koktajl Slim Diet ma ponad 400 kcal. W 100 g produktu, dlaczego wiec działa odchudzająco?

Kluczową sprawą jest tu skład, a wiec „jakość kalorii”, nie zaś ich liczba. Kalorie zawarte w produkcie Slim Diet, w przeważającej większości pochodzą z węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym oraz z białka. Składniki te, w odróżnieniu od cukrów pochodzących np. ze słodyczy, aby przekształciły się w tkankę tłuszczową, musiałyby być spożyte w znacznych ilościach.

Co w koktajlu Slim Diet odchudza?

białko – pobudza przemianę materii, dzięki czemu chudniemy nawet w spoczynku.

Inulina – błonnik spowalniający wchłanianie węglowodanów i wywołujący uczucie sytości

l-karnityna – zwiększa wykorzystanie zasobów tkanki tłuszczowej do celów energetycznych

chrom – zmniejsza łaknienie i reguluje gospodarkę węglowodanową w organizmie

Czy stosując Slim Diet mogę równocześnie zażywać inne suplementy odchudzające?

Tak, jednakże należy zwrócić uwagę, że niektóre substancje spalające tłuszcz są zawarte w koktajlu. Dla przykładu, stosując dwie porcje koktajlu dziennie spożywamy dodatkowo około 440 g l-karnityny, a więc ilość tę należy uwzględnić przy dodatkowej suplementacji tą substancją.

Nie mam czasu na aktywność fizyczną, czy Slim Diet nie spowoduje u mnie odkładania się tłuszczu?

Preparat Slim Diet pomaga zwalczać nadwagę zarówno osobom aktywnym fizycznie, jak i prowadzącym siedzący tryb życia, choć oczywiście ci pierwsi osiągną lepsze efekty. Skład preparatu opracowano w ten sposób, aby nie powodował odkładania się tłuszczu jeżeli jest stosowany według zaleceń. Jeśli wykonujemy regularne ćwiczenia fizyczne, nasze zapotrzebowanie energetyczne wzrasta, możemy więc spożyć więcej porcji koktajlu w ciągu dnia bez obawy o niekorzystny wpływ na efekty odchudzania.