Suplementy odchudzające czy dieta - jak się odchudzać?

Kategoria Ciekawostki

Nadwaga i otyłość to prawdziwa epidemia naszych czasów. Z roku na rok coraz więcej osób zainteresowanych jest różnorodnymi i metodami walki z nadmiarem kilogramów. Do dyspozycji mamy wciąż doskonalsze sposoby odchudzania naszego ciała. Czy wszystkie są równie skuteczne?

Dieta odchudzająca

Jest jednym z najstarszych i wciąż najpopularniejszych sposobów walki z nadmiarem kilogramów. Dieta odchudzająca to nic innego jak specjalna modyfikacja codziennego składu pożywienia mająca na celu redukcję wagi. Sama dieta jest jednak bardzo trudną drogą do osiągnięcia wymarzonej wagi. Wszystkiemu winien jest tak znienawidzony przez wszystkich odchudzających się efekt jo-jo. Przyczyna tego problemu leży w procesach przemiany materii, a dokładnie w kwestii jej tempa. Podczas ograniczania dziennego spożycia kalorii dochodzi do obniżenia tempa podstawowej przemiany materii. Organizm człowieka broni się przed nadmiernym uszczupleniem zapasów tłuszczu, dlatego obniża tempo metabolizmu oraz aktywuje spalanie tkanki mięśniowej jako źródła energii. To wszystko skutkuje efektem szybkiego przybierania na wadze zaraz po zakończeniu kuracji odchudzającej i po powrocie do normalnego odżywiania.Udowodniono, że w niewielkim stopniu sytuację tę może poprawić stopniowe i powolne zwiększanie dziennych racji żywieniowych po zakończeniu odchudzania, ale zasadniczo osoba odchudzająca się przy pomocy samej diety ma niewielkie szanse na utrzymanie nowej wagi przez stosunkowo długi okres czasu.

Tabletki odchudzające

W ostatnim czasie niezwykle intensywny rozwój przechodzi rynek wszelkiego rodzaju środków, tabletek i ## wspomagających odchudzanie. Odkrywane są wciąż nowe substancje wspomagające spalanie tłuszczu, poprawiające przemianę materii oraz likwidujące głód – najgorszy wróg odchudzania. Podobnie jak w przypadku diety, walka z nadwagą przy pomocy tylko i wyłącznie ## odchudzających nie jest najlepszym rozwiązaniem. Niemal wszyscy producenci takich środków zdecydowanie zalecają, aby w trakcie kuracji stosować dietę o ograniczonej wartości energetycznej, ponieważ tylko w takich warunkach substancje aktywne zawarte w suplementach odchudzających mogą naprawdę skutecznie działać. Nie oznacza to oczywiście, że stosując suplementy wspomagające odchudzanie mamy przestrzegać restrykcyjnej diety, jednak warto zrezygnować z potraw szczególnie kalorycznych – tłustych oraz słodkich, wówczas efekty odchudzania będą zarówno szybsze, jak i trwalsze.

Aktywność fizyczna

Dieta ze wspomaganiem środkami odchudzającymi najnowszej generacji pozwoli nam schudnąć, ale jeżeli chcemy, aby nasza sylwetka prezentowała się ładnie, a mięśnie nie utraciły jędrności, zadbajmy o wystarczającą ilość aktywności fizycznej. Nie musimy ćwiczyć codziennie, wystarczy, jeśli będzie to 30-45 minut 2-3 razy w tygodniu, jednak ta sprawa nie powinna umknąć w trakcie odchudzania. Aktywność fizyczna powinna być również stałym elementem dbałości o zgrabną sylwetkę.