Posts

RSS

Blog
 • Najczęstsze błędy w odchudzaniu

  Rozpoczynając boje z nadwagą zazwyczaj nie posiadamy odpowiedniej profesjonalnej wiedzy na temat odchudzania. Dlatego tak trudno uniknąć błędów w tej dziedzinie. Można je jednak minimalizować. Warto się głębiej przyjrzeć problemowi nawagi – skąd się bierze, jak z nią walczyć i w jaki sposób utrzymać efekty odchudzania. Liczenie kalorii, jak już dzisiaj wiemy, nie wystarcza. Nie zawsze też samo zwiększenie aktywności fizycznej daje dobre efekty w odchudzaniu. Do najczęstszych błędów popełnianych przez osoby walczące
   z nadwagą należą

  Czytaj więcej

 • Typy osobowości a nadwaga

  Warto przez chwilę zastanowić  się, jakie predyspozycje psychiczne powodują, obok uwarunkowań natury genetycznej i biologicznej, że dana osoba znacznie łatwiej nabiera dodatkowych kilogramów. Według części psychologów odpowiedzią jest typ osobowości, oznaczający dominacje pewnych określonych cech, utrudniających gubienie kilogramów. Zatem, jacy ludzie tyją najłatwiej?

  Czytaj więcej

 • Zapobieganie nadwadze i otyłości

  Choroba XXI wieku – otyłość  wkracza także do naszego kraju. Wszystko zaczyna się od nadwagi, często już w dzieciństwie. To także kluczowy okres, w którym możemy zadbać o szczupłą sylwetkę w przyszłości bez konieczności odchudzania. Postęp cywilizacyjny pociąga za sobą konieczność zmniejszenia codziennej aktywności fizycznej, co w większości wypadków powoduje negatywny bilans kalorii dostarczanych w codziennej diecie- więcej energii pochłaniamy niż spalamy.

  Czytaj więcej

 • Odchudzanie ze wspomaganiem

  W ostatnim czasie rynek ## oraz środków wspomagających odchudzanie gwałtownie się rozwija. W aptekach oraz specjalistycznych sklepach mamy bogaty wybór tabletek i kapsułek na odchudzanie, a także innych ## wspomagających walkę z nadwagą. Naukowcy wyodrębnili już wiele substancji, w równy sposób wpływających na przemianę materii, spalanie tłuszczu oraz redukcję nadmiernego apetytu.

  Czytaj więcej

 • Co wiemy o koktajlach odchudzających?

  Są obecne na naszym rynku od 20 lat, ale na świecie stosowano je już w latach 70-tych. Są niezmiennie bardzo popularne wśród osób walczących z nadwagą i wciąż są jednymi z najchętniej kupowanych ## na odchudzanie. Okres odchudzanie podświadomie kojarzymy z wyrzeczeniami i pozbawianiem się przyjemności z jedzenia. Większość diet opiera się na takich produktach, które niekoniecznie nam smakują, a zabrania jedzenia najbardziej lubianych potraw. Koktajle odchudzające w proszku

  Czytaj więcej

 • Składniki preparatów odchudzających - l-karnityna

  Suplementacja dietetyczna mająca na celu redukcję masy ciała znajduje powszechne zastosowanie jako istotne wsparcie w walce z nadwagą oraz otyłością. Działanie tego rodzaju ## polega w skrócie na ograniczeniu wchłaniania składników pokarmowych, aktywacji spalania tkanki tłuszczowej, podniesieniu poziomu przemian energetycznych oraz poprawie proporcji sylwetki poprzez kształtowanie tkanki mięśniowej.

  Czytaj więcej

 • Jak skutecznie schudnąć przy pomocy środków odchudzających?

  Odchudzanie jest procesem długotrwałym, ponieważ aby było skuteczne i dawało trwale rezultaty, musi być prowadzone systematycznie, konsekwentnie i rozsądnie. Diety, które obiecuje zrzucenie 10 czy 20 kilogramów w krótkim czasie można od razu odłożyć na półkę. Nie powinny być w żadnym wypadku obiektem zainteresowania osoby pragnącej trwale zmienić swoja sylwetkę. Kluczem do sukcesu w odchudzaniu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych i wzrost aktywności fizycznej. Obecnie mamy do dyspozycji jeszcze jedną skuteczna broń w walce z nadwagą – gotowe preparaty i tabletki odchudzające działające na nasz metabolizm i aktywujące spalanie tkanki tłuszczowej.

  Czytaj więcej

 • Nawyki utrudniające odchudzanie

  Otyłość jest nazywana chorobą naszych czasów, ale tak naprawdę nie warto się doszukiwać czynników chorobowych i czynić ich odpowiedzialnymi za naszą wagę, ale najpierw zrewidować swój styl życia i poszukać winy w sobie. Oto kilka przykładów niewłaściwych zachowań żywieniowych, które nas gubią i utrudniają utrzymanie szczupłej sylwetki.

  Czytaj więcej

 • Suplementy odchudzające czy dieta - jak się odchudzać?

  Nadwaga i otyłość to prawdziwa epidemia naszych czasów. Z roku na rok coraz więcej osób zainteresowanych jest różnorodnymi i metodami walki z nadmiarem kilogramów. Do dyspozycji mamy wciąż doskonalsze sposoby odchudzania naszego ciała. Czy wszystkie są równie skuteczne?

  Czytaj więcej

 • Wspomagacze odchudzania, tabletki odchudzające i ich wpływ na zdrowie

  W sytuacji, kiedy dostępność środków wspomagających odchudzanie jest ogromna, a oferta tych produktów z roku na rok się rozszerza, warto zastanowić się nad kwestią bezpieczeństwa stosowania takich ##.Doskonale wiemy, ze walka z nadwagą jest trudna i zazwyczaj długotrwała (zwłaszcza, jeżeli liczba kilogramów do zrzucenia jest spora).

  Czytaj więcej

Previous articles »     « Newest Articles